Luca Daprá

Luka Daprá je Ital s rakouskými kořeny. Řeky, které má z humny a může na nich denně sedět, z něho udělaly velice kvalitního jezdce a závodníka. Má na svém kontě řadu skrytých prvosjezdů právě v Jižním Tyrolsku, odkud pochází. Mimo jiné je manažerem a zakladatelem závodu The King of the Alps, což je velmi prestižní extrémní závod světové úrovně a Hiko je jeho partnerem. Luca je v Hiko týmu již třetím rokem a jeho specialitou je testování výdrže našich materiálů :)

 

Datum narození: 04. 01. 1990

Disciplína: Extrémní divoká voda / Extrémní závody

TOP výsledky/expedice:

  • Mnoho prvosjezdů v Rakousku a Itálii: Pille Drop (Pfelderer Bach) and Tòll (River Etsch)
  • 12. místo OutdoorMix 2015
  • 7. místo King of the Fall 2013 (Eporedia Active Days - ITA)
  • Organizace King of the Alps (5 ročník)

Kde jsi začínal? Začal jsem v Meráně v roce 2005 jako slalomář, od roku 2008 už jezdím jen na dovoké vodě. Jižní Tyrolsko k tomu přímo vybízí..

Proč jezdíš na vodě? Je to moje vášeň. Zkoušel jsem všechny jiné sporty a jenom kayaking mi dává ten pocit spokojenosti a jakýsi smysl. Dává mi možnost cestovat a vidět různá místa z trochu jiné perspektivy a mimochodem kajakáři jsou nejlepší skupinou lidí, s kterými se přátelit a zapařit :)

Nejoblíbenější trať/řeka/spot: Soutěska na řece Passer pod městem Moos in Pasir, můj homerun. Řeka Kokatahi na Novém Zélandu je hned druhou volbou!

Tvůj nejlepší vodácký zážitek: Každý den na vodě je nádherný den a skvělý zážitek!

Cíle a plány do budoucna: Jezdit po světě, nějaké to Chile, Norsko, zpátky na Nový Zéland, když mi vyjde aspoň něco, budu spokojen. Jinak organizace King of the Alps je v plném proudu a všechny Vás tímto zvu k účasti nebo i jen jako diváky!:)

Další oblíbené aktivity: lyžování, lezení a cokoliv co se dá dělat v přírodě

Web/kontakt: http://drd4-rider.com/it