Honza Havelka

Honza je česká vycházející hvězda na scéně divoké vody. Každým rokem nám dokazuje, že o něm v kajakářském světě ještě dost uslyšíme. Cestuje všude, kam mu jeho skromná studentská peněženka dovolí, i když ho jeho touha pádlovat v poslední sezoně dostala i prvně za oceán, do Ekvádoru. Po medaili z ME ve freestylu v kategorii juniorů se Honza přeorientoval k největší perle vodáckého sportu, což je podle něj extrémní pádlování. Společně s námi pro Vás testuje a inovuje výbavu na extrémní divokou vodu! Je nám ctí že od roku 2016 máme možnost podporovat jeho sny a posouvat ho dál již jako člena Hiko teamu.

Datum narození: 12.5.1996

Disciplína: whitewater, freestyle, lifestyle

TOP výsledky/expedice:

  • 3. místo ME freestyle 2014
  • 4. místo Norwegian kayaking cup 2016
  • 2. místo Sjoa teamrace 2016
  • 1. místo MČR freestlye 2014
  • Každý den na vodě po celém světě J

Kde jsi začínal? Začínal jsem s tátou a zároveň v dětském oddíle, který táta dříve vedl.

Proč jezdíš na vodě? Proč? Nouria Newman o tom udělala pěkné video. Protože není nad to být na řece kam se moc lidí nevydá jen s přáteli kterým člověk může a musí doopravdy věřit.

Nejoblíbenější trať/řeka/spot: spot asi plzeň protože jsem na něm „vyrostl“ a řeka je asi Teigdalen v Norsku a samozřejmně srdeční záležitost Vydra, ale pšššt;).

Tvůj nejlepší vodácký zážitek: Vzpomínkové splutí za utopené kajakáře v rámci Ekstremsportveka v Norsku. Je užasné vidět takové množství nadšených lidí na super řece. Navíc s pocitem vzpomínky na lidi, kteří tam bohužel nemohou být s námi.

Cíle a plány do budoucna: Dostat se s kajakem dál a častěji a žít můj sen.

Další oblíbené aktivity: Cokoliv co má smysl freeskiing, skákání do vody, skatebard, občas zajít na pivko s přáteli

Web/kontakt: FB/Honza Havelka