Amálie Hilgertová

V roce 2017 se poprvé probojovala do seniorského týmu! Již druhým rokem objíždí světové poháry, kde se jí daří v crossech. V crossu také v r. 2017 získala svou první individuální medaili z MS dospělých. Dvojnásobná mistryně světa juniorů 2013 a třetí z Olympijských her mládeže 2014 v Nanjingu.
Naše mladá naděje :)

Datum narození: 4.9.1997

Disciplína: vodní slalom, K1ženy

TOP výsledky:

  • 3. místo MS 2017 cross
  • 1. místo MS Lipt. Mikuláš 2013 indiv+hlídky
  • 3. místo ME Bourg St Maurice 2013 hlídky
  • 1. místo MS Sydney 2014 hlídky
  • 3. místo YOG 2014 Nanjing
  • 2015 - 1. místo MSJ Brazílie hlídky


Kde jsi začínala? Úplné začátky byly asi rodinné výlety, a pak postupně trénování v Tróji..

Proč jezdíš na vodě? Díky rodině k ní mám hodně blízko, taky mám naprosto ideální podmínky. Ale jezdím hlavně proto, že mě to baví.

Nejoblíbenější trať/řeka: Tak samozřejmě domácí trať v Troji :), ale mezi moje další oblíbené patří kanál v Pau a v Sydney.

Tvůj nejlepší vodácký zážitek: Když se sjíždí nějaká pěkná řeka, nebo když se mi povede závod. Konkrétně nejhezčí zážitek mám zatím asi z úspěšného MS v Lipťáku a účasti v závodech SP dospělých 2015.

Cíle a plány do budoucna: Nejvíc ze všeho si přeju, aby mě slalom pořád bavil, to je asi nejdůležitější. Můj cíl je nepokazit nominaci.

Další oblíbené aktivity: Než jsem začala jezdit na vodě, jezdila jsem na koních, tomu se ve volných chvílích věnuji nejradši. Mezi další patří běh, lyže, běžky, kiting a jóga.

Kontakt: FB/ Amálka Hilgertová