Naše kurzy

Škola pádlování - Naše kurzy - Instruktoři - Ceny kurzů a lekcí

Kurz 1: Začátečníci  

Základní osvojení jízdy na kajaku na klidné a mírně tekoucí vodě. Jízda vpřed, kontr, závěs, náklony, nájezd do proudu, výjezd z proudu a zastavení, traverz, esíčko, seznámení s teorií a prvními pokusy eskymáckého obratu.

Klient se během kurzu seznámí s vybavením a základní terminologií jízdy na kajaku. Osvojí si jízdu na klidné a mírně tekoucí vodě s hlavními prvky pro bezpečný nájezd do proudu a zastavení. Naučí se odhadovat své možnosti a předejít tak nebezpečným situacím. Výuka probíhá na našich plastových lodích značky ZET či Pyranha.

Kurz je vhodný pro ty, kteří se zatím nikdy neposadili do kajaku. Pro ty, kteří to již zkusili, ale neměli nikoho, kdo by jim k tomu cokoliv řekl. Pro všechny, kteří mají zkušenost s jízdou na kánoi na českých řekách a viděli kajakáře ať už na řece nebo v televizi a rádi by si tento sport vyzkoušeli. 

Kajaková škola základní kurz

Kurz 2: Mírně pokročilý 

Základy a zdokonalení techniky jízdy na plastovém  kajaku na klidné i divoké vodě. Základy pohybu v branách. Celkové zdokonalení techniky jízdy na kajaku a základních záběrů (závěs, kontr, oblouk, přitažení).

Klient se během kurzu naučí jak lépe ovládat kajak. Tato dovednost vzhledem ke své specificitě rozvíjí všeobecné kajakářské „know how“ a cit pro vodu, odhad vzdáleností, bezpečnější náklony a využití rychlosti jízdy. Zvládnutí lehčích úseků slalomového kanálu. Předpokladem kurzu je zvládnutí eskymáckého obratu na klidné vodě a pokusy na tekoucí vodě. 

Kurz je vhodný pro ty, kteří ovládají základy jízdy na kajaku a chtějí své dovednosti zdokonalit a získat tak větší jistotu pro další učení. Pro absolventy kurzu I po doporučení instruktorem.
 

Kurz 3: Středně pokročilý  

Zdokonalení jízdy na divoké vodě zakončené bezpečným sjížděním všech částí kanálu a tedy zvládnutí jízdy do WW III.

Klient se během kurzu seznámí s dalšími nástrahami jízdy na divoké vodě jako je pobyt ve válci a jeho bezpečný průjezd, traverzy s využitím vln, nájezdy do proudu a bezpečné zastavení i v obtížnějších pasážích slalomového kanálu, základy záchrany, sebezáchrany a jízdy ve skupině. Předpokladem kurzu je dobře zvládnutý eskymácký obrat. Kurz probíhá na našich plastových lodích s možností využití vlastního vybavení.

Kurz je vhodný pro všechny, kteří by se rádi posunuli dál. Ať pro rychle se učící mísně pokročilé nebo pro ty, kteří již delší dobu bojují s technikou jízdy na divoké vodě a již dlouho nezaznamenali žádný výkonnostní posun a nebo bojují se strachem z obtížnějšího terénu. Pro absolventy kurzů I - II po doporučení instruktorem.

 

Kurz 4: Pokročilý - slalom

Základy slalomového tréninku spojené se zdokonalením techniky jízdy na slalomovém kajaku ve všech částech kanálu a tedy jeho bezproblémové zvládnutí.

Klient se během kurzu seznamuje se speciální průpravou slalomového tréninku, zdokonalí si techniku pádlování v branách i ovládání kajaku v obtížnějších pasážích slalomového kanálu. Zvládnutý eskymácký obrat je předpokladem kurzu. Kurz probíhá na vlastních slalomových lodích, doporučujeme zde již využít kompletní vlastní slalomové vybavení. Možnost účasti na C1 – nutné vlastní vybavení.

Kurz je vhodný pro všechny vyznavače extrémních sjezdů, expedičního pádlování či freestylu, které již neuspokojí jízda kanálem na plastovém kajaku, a chtějí tak obměnit zažitý stereotyp a získat větší cit pro vodu. Pro slalomáře VT 3-2, kteří potřebují sparingpartnery nebo se chtějí zlepšit. Pro absolventy kurzů I - III po doporučení instruktorem.

 

Kurz 5: Pokročilý

Zdokonalení v technice jízdy na divoké vodě na plastovém kajaku, korekce chyb, boof, surfing.

Klient má během kurzu možnost odstranit zažité chyby v technice, zdokonalit se ve specifických dovednostech pro jízdu na obtížnější divoké vodě jako je boof, průjezdy a obraty ve válci, eskymácké obraty ve válci, s nestandartními lajnami na slalomovém kanále, fyzickou přípravou pro zdokonalení silové vytrvalosti. Bezproblémové zvládnutí jízdy slalomovým kanálem a eskymáckého obratu je podmínkou kurzu. Kurz probíhá na našich plastových lodích značky ZET s možností využítí vlastního vybavení.

Kurz je vhodný pro všechny aktivní pádlery a pádlerky , kteří mají pocit, že je stále co zdokonalovat a pro absolventy kurzů I-III(IV) po doporučení instruktorem.

Kajaková škola pokročilí

Přihlašovat se zatím můžete na e-mailové adrese Troja@hiko.cz nebo +420 734 172 548 v době od 14-19 hod.

Škola pádlování - Naše kurzy - Instruktoři - Ceny kurzů a lekcí